Calling-aikataulu

Call room on paikka johon kaikki urheilijat tulevat aina ennen lajin alkua.

Call room sijaitsee sisäjuoksuradalla.

Kaikissa lajeissa mennään kilpailualueelle kootusti kokoontumispaikan, Call Room’in kautta. Jos urheilijalla on kaksi lajia päällekkäin tai edellinen laji ei pääty ennen Calling-aikaa, voi hän siirtyä toiselle lajipaikalle ilmoittamalla asiasta aiemmassa Callingissa, jos mahdollista, ja menemällä suoraan seuraavan lajin suorituspaikalle.

Calling aikataulu

Calling auki = Call Room'iin saa tulla ilmoittautumaan

Kentälle = Calling sulkeutuu ja ryhmä lähtee kentälle. Tähän mennessä on oltava paikalla tai ei pääse kisaamaan (ellei ole päällekäiset lajit, kts. yllä).

Perjantai 14.6.









Calling auki KentälleKilpailu alkaaSarjaLAJI






12:0012:2012:35T114 * 60m aj
12:1512:3512:50T134 * 60m ajerät 1-3

12:50
T134 * 60m ajerät 4-6

13:05
T134 * 60m ajerät 7-
12:2512:4513:00P114 * 60m aj
12:5513:1513:30T154 * 80m ajerät 1-3

13:30
T154 * 80m ajerät 4-
13:0513:2513:40P134 * 60m aj
13:2513:4514:00P154 * 80m aj
14:0014:2014:35T94 * 50m
14:1514:3514:50P94 * 50m
14:3014:5015:05T114 * 100m
14:5515:1515:30P114 * 100m
15:2015:4015:55T134 * 100merät 1-3

15:55
T134 * 100merät 4-5
15:2015:3516:00T9keihäs
15:3015:4516:15N17korkeus
16:0016:2016:35P134 * 100m
16:2516:4517:00T154 * 100merät 1-3

17:00
T154 * 100merät 4-5
16:2516:4017:00M17kiekko
17:0517:2517:40P154 * 100m
17:2017:3518:00P9keihäs
17:3017:5018:05T94 * 400m
17:4518:0518:20T114 * 600m
18:0018:2018:35T134 * 600m
18:2018:3519:00M17korkeus
18:3018:5019:05P134 * 600m
18:4519:0519:20P114 * 600m
18:3018:4519:20N17kiekko
19:0019:2019:35P94 * 400m
19:1519:3519:50T154 * 800m
19:3519:5520:10P154 * 800m
Lauantai 15.6.











Calling auki KentälleKilpailu alkaaSarjaLAJI








8:258:408:50T1360maeerät 1-3

8:50
T1360maeerät 4-6

9:00
T1360maeerät 7-9

9:10
T1360maeerät 10-12

9:20
T1360maeerät 13-
8:308:458:55T15100maeerät 1-3

8:55
T15100maeerät 4-6

9:05
T15100maeerät 7-
8:158:309:00P12pituus

8:158:309:15T12kiekko

Suoraan suorituspaikalle klo 8:45 alkaen.P14+15seiväsKilpailu alkaa klo 9:30.
8:208:359:30P13pituus

9:159:309:40M17100maeerät 1-3

9:40
M17100maeerät 4-
9:259:409:50T1160maeerät 1-3

9:50
T1160maeerät 4-6

10:00
T1160maeerät 7-9

10:10
T1160maeerät 10-
8:459:009:50T14pituuskars
9:159:3010:00P11korkeus

9:5010:0510:15N17100maeerät 1-3

10:15
N17100maeerät 4-6

10:25
N17100maeerät 7-
10:1510:3010:40P1260maeerät 1-3

10:40
P1260maeerät 4-
10:4010:5511:05T1360mB-fin
10:4511:0011:10T1360mA-fin
10:5011:0511:15T1160mB-fin
10:5511:1011:20T1160mA-fin
11:0011:1511:25M17100mB-fin
11:0511:2011:30M17100mA-fin
11:1011:2511:35T15100mB-fin
11:1511:3011:40T15100mA-fin
11:2011:3511:45N17100mB-fin
10:5011:0511:50P12keihäs

11:2511:4011:50N17100mA-fin
11:1511:3012:00P9kuula

11:4011:5512:05P1360maeerät 1-3

12:05
P1360maeerät 4-6

12:15
P1360maeerät 7-
11:4011:5512:05T14100maeerät 1-3

12:05
T14100maeerät 4-6

12:15
T14100maeerät 7-9

12:25
T14100maeerät 10-
11:1511:3012:30T13kuula

11:4512:0012:30M173-loikka

12:1512:3012:40P1160maeerät 1-3

12:40
P1160maeerät 4-
11:3511:5012:45T11pituuskars
12:0512:2012:50T15korkeus

12:1012:2513:00T12keihäs

12:4012:5513:05P1060maeerät 1-3

13:05
P1060maeerät 4-
12:4513:0013:10P15100maeerät 1-3

13:10
P15100maeerät 4-
13:2013:3513:45P1260mB-fin
13:2513:4013:50P1260mA-fin
13:3013:4513:55P1360mB-fin
13:0513:2014:00T9kuula

13:3513:5014:00P1360mA-fin
13:2013:3514:00P14keihäs

13:4013:5514:05P1160mB-fin
13:4514:0014:10P1160mA-fin
13:5014:0514:15P1060mB-fin
13:5514:1014:20P1060mA-fin
14:0014:1514:25T14100mB-fin
14:0514:2014:30T14100mA-fin
14:1014:2514:35P15100mB-fin
14:1514:3014:40P15100mA-fin
14:3014:4514:55T1060maeerät 1-3

14:55
T1060maeerät 4-6

15:05
T1060maeerät 7-
14:2514:4015:00T14pituusfin
14:0514:2015:00N173-loikka

14:4515:0015:10P14100maeerät 1-3

15:10
P14100maeerät 4-
14:3514:5015:15T15kuula

14:4515:0015:30P10keihäs

15:1015:2015:30T1260maeerät 1-3

15:30
T1260maeerät 4-6

15:40
T1260maeerät 7-9

15:50
T1260maeerät 10-
14:4014:5515:30T13korkeus

15:2015:3516:00P15kiekko

16:0516:2016:30T1060mB-fin
15:5516:1016:30T11pituusfin
16:1016:2516:35T1060mA-fin
16:2016:3516:45P14100mB-fin
16:2516:4016:50P14100mA-fin
16:3516:5017:00T1260mB-fin
16:4016:5517:05T1260mA-fin
16:5517:1017:20P940mae
16:3016:4517:20P11keihäs

16:4016:5517:25P13kuula

17:1517:3017:40T940maeerät 1-3

17:40
T940maeerät 4-6

17:50
T940maeerät 7-
17:0517:2017:45T153-loikka

17:0017:1518:00T14keihäs

17:1517:3018:00P153-loikka

17:3017:4518:10T12korkeus

18:0518:2018:30P940mB-fin
18:1018:2518:35P940mA-fin
18:2018:3518:45T940mB-fin
18:2518:4018:50T940mA-fin
17:5018:0518:50T11kuula

18:3518:5019:00N17800m

18:2518:4019:15T10keihäs

18:5519:1019:20M17800m

19:1519:3019:40T/P143000mkävely
19:1519:3019:40T/P153000mkävely
19:4019:5520:05T/P122000mkävely
19:4019:5520:05T/P132000mkävely
20:0520:2020:30T/P91000mkävely
20:0520:2020:30T/P101000mkävely
20:2020:3520:45T/P111000mkävely
Sunnuntai 16.6.











Calling auki KentälleKilpailu alkaa










8:158:258:35T1480m ajaeerät 1-3

8:35
T1480m ajaeerät 4-6

8:45
T1480m ajaeerät 7-
8:058:209:00T11korkeus

8:358:509:00P1260m ajae
8:208:359:00P14moukari

8:459:009:10T1580m ajaeerät 1-3

9:10
T1580m ajaeerät 4-
8:559:109:20P1360m ajaeerät 1-3

9:20
P1360m ajaeerät 4-
8:308:459:30T12pituuskars
9:159:309:40T1360m ajaeerät 1-3

9:40
T1360m ajaeerät 4-6

9:50
T1360m ajaeerät 7-
9:209:359:45M17110m ajae
9:159:3010:00T10kuula

9:409:5510:05N17100m ajaeerät 1-3

10:05
N17100m ajaeerät 4-
10:0510:2010:30P15100m ajae
10:0510:2010:30P1260m ajfin
10:1510:3010:40P1360m ajfin
10:0010:1510:40T14moukari

10:2010:3510:45P14100m ajae
10:1510:3011:00T9pituusfin
10:3510:5011:00T1260m ajaeerät 1-3

11:00
T1260m ajaeerät 4-6
10:4511:0011:10M17110m ajfin
11:0011:1511:25N17100m ajfin
10:4511:0011:30P12korkeus

11:1011:2511:35P15100m ajfin
11:1511:3011:40T1360m ajfin
11:2011:3511:45P14100m ajfin
11:3011:4511:55T1480m ajfin
11:0511:2012:00T11keihäs

11:2511:4012:00P11kuula

11:4011:5512:05T1580m ajfin
11:5012:0512:15T1260m ajfin
11:3511:5012:15P13moukari

11:1511:3012:30T13pituuskars
12:1012:2512:35T14300m
erät 1-3

12:35
T14300m
erät 4-6

12:45
T14300m
erät 7-
11:4011:5512:50P14pituus

12:5013:0513:15T15300m
erät 1-3

13:15
T15300m
erät 4-
12:4012:5513:30T10pituusfin
13:0013:1513:40P10kuula

13:2513:4013:50T9600m
erä 1

13:45
T9600m
erä 2
13:1013:2514:00P13korkeus

13:4013:5514:05P9600m
erä 1

14:00
P9600m
erä 2
13:1013:2514:10P12kiekko

13:5514:1014:20T111000m
erä 1

14:15
T111000m
erä 2
14:1514:3014:40P15300m
erät 1-3

14:40
P15300m
erät 4-
14:2014:3515:00P11pituus

Suoraan suorituspaikalle klo 14:20 alkaenT14+15seiväsKilpailu alkaa klo 15.
14:3514:5015:00P14300m
erät 1-3

15:00
P14300m
erät 4-
14:4014:5515:15M17kuula

14:5015:0515:25T12pituusfin
15:0515:2015:30T101000m
erä 1

15:25
T101000m
erä 2
15:2515:4015:50N17200m
erät 1-3

15:50
N17200m
erät 4-6

16:00
N17200m
erät 7-
15:3015:4516:10P10pituus

15:2015:3516:15T13moukari

15:4516:0016:30P15korkeus

16:0516:2016:30M17200m
erät 1-3

16:30
M17200m
erät 4-
16:1516:3017:00N17kuula

16:4016:5517:05P121000m
erä 1

17:00
P121000m
erä 2
16:2516:4017:20P9pituus

17:0017:1517:25P131000m
erä 1

17:20
P131000m
erä 2
17:2017:3517:45T121000m
erä 1

17:40
T121000m
erä 2
17:4017:5518:05P111000m
erä 1

18:00
P111000m
erä 2
17:3517:5018:10T13pituusfin
18:0018:1518:25P101000m
erä 1

18:25
P101000m
erä 2
17:3517:5018:35T15kiekko

18:1518:3018:45P15kuula

18:2018:3518:45N173000m

18:4018:5519:05M173000m

19:0019:1519:25T131000m
erä 1

19:20
T131000m
erä 2
19:2019:3519:45P14800m
erä 1

19:40
P14800m
erä 2
19:3519:4020:00T14800m
erä 1

19:45
T14800m
erä 2
19:5020:0520:15T15800m

20:0520:2020:30P15800m