Finaali

Seuracup finaali 2020 | lauantai 5.9.2020 LAHTI

Seuracupin finaaleja on kaikkiaan neljä: 
Superfinaali sekä A-, B- ja C-sarjojen finaalit.

Superfinaaliin selviävät piirikisojen kaikki sarjat huomioiden 7 parasta seuraa + finaalin järjestävä seura.

Seuracupin A-, B- ja C-sarjojen finaaleihin selviävät näiden sarjojen piirikisojen perusteella kuhunkin 15 seurajoukkuetta + finaalin järjestävä seura.

Esimerkki: B-sarjan kaksi parasta seuraa selviää Superfinaaliin, tällöin B-sarjan finaaliin selviävät seuraavat 15 seuraa + finaalin järjestävä seura.

Pisteiden lasku

  • Pisteet joka lajista sijoitusten mukaan: 1) 17 p., 2) 15 p., 3) 14 p. jne.16) 1 p
  • Tasapisteissä sijoitus määräytyy sukkulaviestin sijoituksen mukaan.

Lajit

  • T/P11: 60 m aj, 1 000 m, pituus, keihäs
  • T/P13: 60 m aj, 1 000 m, korkeus, moukari
  • T/P15: 100 m, 2 000 m, seiväs, kuula, T tai P 1000 m kävely
  • N/M17: 200 m, pituus, kuula
  • Sukkulaviesti 16 x 60 m (2 joukkuetta / seura)

Pääsen / en pääse -kaavake

  • kaavake piilossa, ilmoita suoraan: matti.hannikainen@lahdenahkera.fi

Joukkue 2020

  • Joukkueessa valita 2 urheilija / laji
  • Varaedustajat lähtevät mukaan kisaan (ilmoitetaan myöhemmin)
  • Ahkera tarjoaa kisaruokailun
  • Varaa sään mukaiset varusteet, vaihtovaatteita, runsaat eväät sekä illaksi lämmintä vaatetta ja tarvittaessa sadetakki.
  • Ei karkkeja, limsaa tai muuta epäterveellistä.
  • Katso joukkue ja HUOM. myös viestijoukkue - ilmoita pääsysi mahdollisimman pian

Joukkue lyödään lukkoon kisaviikon maanantaina eli siihen asti urheilijoilla on mahdollisuus parantaa tuloksiaan ja päästä joukkueeseen. Kun nimesi on joukkueessa - tee silti varmistus heti kun mahdollista. Pystymme näin reagoimaan poisjäänteihin nopeasti.

Jos olet tehnyt joukkueeseen oikeuttavan tuloksen tai huomaat epäloogisuuksia - ilmoita siitä heti: matti.hannikainen@lahdenahkera.fi

SeuracupSuperfinaali2020



M17

200mDaniel KeaneAnton Mustonen
pituusEelis SnåreManu Metsäkangas
kuulaTuukka IngersEerik Mäkelä
varallanopealla kutsulla 
kuka vaan

N17

200mSenja RoosJuulia Inkinen 
pituusIlona SaarikunnasPinja Ruoho
kuulaSohvi LaineVeera Koskinen
varallanopealla kutsulla 
kuka vaan

P15

100mMilo LaaksoMatias Salminen
2000mKonsta ManninenSamuel Pasanen
seiväsJesper Huovinenxxxxx
kuulaOnni RustholkarhuAkseli Helminen
varallanopealla kutsulla 
kuka vaan

T15

100mElla Väisänen **Alexandra Vilander
2000mEa VuoriSofia Rinne
seiväsJessica HuovinenAlisa Rauhamaa
kuulaAlice KoskelainenEdith Rantala
kävelyMeja Koskinen **Vilja Läderberg
varallanopealla kutsulla 
kuka vaan

P13

60m aj.Touko TarvonenOliver Koskelainen
1000mKasper Redman**Emil Kuparinen
korkeusSaku PuustinenCasper Penttilä
moukariSakari MäkeläTobias Moreno
varallaVerneri Marttilanopealla kutsulla 
kuka vaan
T13

60m aj.Celina SalonenVilma Ryytty**
1000mInka PeltolaHilla Tuominen
korkeusOlivia OllikkaVeera Pöyry
moukariJenni VäänänenTanja Muotka
varallanopealla kutsulla 
kuka vaan

P11

60m aj.Rasmus RautavirtaElmo Ojala
1000mEetu VäisänenLeo Rajaniemi
pituusEric RinneOskari Syväranta
keihäsAleksi Kaasinen**Tomas Mäkinen
varallanopealla kutsulla 
kuka vaan

T11

60m aj.Enni NotkonenEevi Hautaniemi
1000mJenni TuominenMinttu Marttila
pituusAnni MeronenMeri Aaltonen
keihäsPiitu JokelaSonja Muotka
varallanopealla kutsulla 
kuka vaan




Sukkulaviesti 1
Sukkulaviesti 2
Senja Roos
Pinja Ruoho
Anton Mustonen
Eelis Snåre
Juulia Inkinen
Ilona Saarikunnas
Daniel Keane
Tuukka Ingers
Alexandra Vilander
Alisa Rauhamaa
Milo Laakso
Onni Rustholkarhu
Ella Väisänen
Alice Koskelainen
Matias Salminen
Santtu Kekkonen
Jenni Väänänen
Veera Pöyry
Tobias Moreno
Markus Vainio
Celina Salonen
Hilla Tuominen
Touko Tarvonen
Oliver Koskelainen
Meri Aaltonen
Minttu Marttila
Oskari Syväranta
Rasmus Rautavirta
Eevi Hautaniemi
Sonja Muotka
Eric Rinne
Casper Penttilä