Finaali

Seuracup finaali 2019 | lauantai 31.8.2019 Seinäjoki

Seuracupin finaaleja on kaikkiaan neljä: 
Superfinaali sekä A-, B- ja C-sarjojen finaalit.

Superfinaaliin selviävät piirikisojen kaikki sarjat huomioiden 7 parasta seuraa + finaalin järjestävä seura.

Seuracupin A-, B- ja C-sarjojen finaaleihin selviävät näiden sarjojen piirikisojen perusteella kuhunkin 15 seurajoukkuetta + finaalin järjestävä seura.

Esimerkki: B-sarjan kaksi parasta seuraa selviää Superfinaaliin, tällöin B-sarjan finaaliin selviävät seuraavat 15 seuraa + finaalin järjestävä seura.

Pisteiden lasku

  • Pisteet joka lajista sijoitusten mukaan: 1) 17 p., 2) 15 p., 3) 14 p. jne.16) 1 p
  • Tasapisteissä sijoitus määräytyy sukkulaviestin sijoituksen mukaan.

Lajit

  • T/P11: 60 m aj, 1 000 m, pituus, keihäs
  • T/P13: 60 m aj, 1 000 m, korkeus, moukari
  • T/P15: 100 m, 2 000 m, seiväs, kuula, T tai P 1000 m kävely
  • N/M17: 200 m, pituus, kuula
  • Sukkulaviesti 16 x 60 m (2 joukkuetta / seura)

Pääsen / en pääse -kaavake

- ilmoita tiedot/muutokset: matti.hannikainen@lahdenahkera.fi

Joukkue 2019

  • Joukkueeseen voidaan valita 2 urheilija / laji
  • Varaedustajat lähtevät mukaan kisaan
  • Kyyti lähtee klo 5:00 Radiomäeltä, ole ajoissa (voi ottaa tyynyn mukaan matkalle)
  • Paluu klo 22:00 jälkeen samana päivänä
  • Ahkera tarjoaa kisaruokailun ja matkan
  • Varatkaa mukaan 10 € paluumatkan ruokailua varten - Ahkera järjestää sen
  • Varaa sään mukaiset varusteet, vaihtovaatteita, runsaat eväät sekä illaksi lämmintä vaatetta ja sadetakki. 
  • Ei karkkeja, limsaa tai muuta epäterveellistä.
  • Katso joukkue ja viestijoukkue - ilmoita pääsysi mahd pian

Joukkue lyödään lukkoon kisaviikon maanantaina eli siihen asti urheilijoilla on mahdollisuus parantaa tuloksiaan ja päästä joukkueeseen. Kun nimesi on joukkueessa - tee silti varmistus heti kun mahdollista. Pystymme näin reagoimaan poisjäänteihin nopeasti.

Jos olet tehnyt joukkueeseen oikeuttavan tuloksen - ilmoita siitä heti: matti.hannikainen@lahdenahkera.fi

Seuracup finaali 2019SuperfinaaliSeinäjoki

Edustaja 1Edustaja 2
T11 60m aj.Vilma RyyttyEnni Notkonen
T11 1000mHilla TuominenMona Pasanen
T11 pituusMeja KoskinenEevi Hautaniemi o
T11 keihäsJanni Savolainen oPiitu Tourunen 
varalla

P11 60m aj.Jesse Korhonen oMarkus Vainio
P11 1000mLeo RajaniemiXXXXX
P11 pituusVilho MustonenRasmus Rautavirta
P11 keihäsTuomas Kärkkäinen oxJooa Korhonen
varalla

T13 60m aj.Helmiina Saarikunnas oVilja Hautaniemi o
T13 1000mNeela NotkonenVilja Läderberg
T13 korkeusJade ToivolaOlivia Ollikka o
T13 moukariAlisa Rauhamaa oJenni Väänänen
varalla

P13 60m aj.Eemil EskolaTouko Tarvonen o/y
P13 1000mOtso KaukonenSamuel Pasanen
P13 korkeusSaku PuustinenTobias Moreno
P13 moukariSakari Mäkelä oOliver Koskelainen o
varalla

T15 100mMinttu KaukonenElla Haapasalo
T15 2000mEa VuoriSanni Koivisto
T15 seiväsEdith RantalaJenni Johnsson
T15 kuulaTiina JärvinenSohvi Laine
T/P 1000m kävelyRosa NiittyviitaXXXXXXX
varalla

P15 100mAnton MustonenJerry Savolainen
P15 2000mKasper LindebergMohamed Abdalla
P15 seiväsEerik MäkeläAtte Tuominen
P15 kuulaOnni RustholkarhuAkseli Helminen
varalla

N17 200mSenja RoosSini Rajaniemi
N17 pituusIlona SaarikunnasPinja Ruoho
N17 kuulaJuulia InkinenNea Savola
varalla

M17 200mAleksi RajaniemiElmeri Arvaja
M17 pituusEelis SnåreManu Metsäkangas
M17 kuulaTuukka IngersJuuso Pyyhtiä
varalla

Viestijoukkueet

16x60m I16x 60m II
Piitu TourunenHilla Tuominen
Vilma RyyttyJanni Savolainen
Tuomas KärkkäinenRasmus Rautavirta
Jesse KorhonenMarkus Vainio
Jenni VäänänenJade Toivola
Helmiina SaarikunnasVilja Hautaniemi
Tobias MorenoEemil Eskola
Touko TarvonenOliver Koskelainen
Sohvi LaineMinttu Kaukonen
Ella HaapasaloEdith Rantala
Anton MustonenKasper Lindeberg
Eerik MäkeläJerry Savolainen
Senja RoosIlona Saarikunnas
Pinja RuohoJuulia Inkinen
Elmeri ArvajaAleksi Rajaniemi
Juuso PyyhtiäEelis Snåre