Eltsu

Seuraottelu HKV-LA-TP-TuUl2018

Pe 14.9.2017 klo 18.00 alkaen Eltsussa

T/P 9: 40m, 600m, kuula
T11: 60m, 600m, 3-loikka
P11: 60m, 600m, keihäs
T/P 13: 200m, 600m, korkeus
T/P 15: 80m aj/100maj, 800m, kuula
N/M 17: 300m, pituus

Sukkulaviesti 20x60m (T/P 9,11,13,15,17v)

  • Os.oikeus kahteen lajiin + viestiin.
  • Max. neljä urheilijaa / seura.
  • Pisteet joka lajista: 9-7-6-5-4-3-2-1.
  • Eli kahden urheilijan pisteet / laji / seura huomioidaan.

AHKERA ILMOITTAA JOUKKUEEN

  • Varmista osanottosi sivun kaavakkeella (lihavoitu kun varmistanut)
  • HUOM! Joukkueeseen voi tulla muutoksia vielä kisaviikon maanantaina - varmista kuitenkin heti kun nimesi on listalla
  • Kerro myös tuletko yhteiskyydillä vai omalla
  • Lähtö Radiomäeltä perjantaina klo 15:30
  • Varatkaa mukaan eväät sekä meno- että paluumatkalle (runsaasti helposti sulavaa ruokaa menomatkalle ja tukevampaa paluumatkalle)
  • Sään mukainen varustus ja lämmintä vaatetta illaksi
  • Reissussa ei saa syödä karkkia, sipsejä, limsaa tai muuta kilpailumatkalle kuulumatonta
  • AHKERAN VÄREJÄ PÄÄLLE ja kannustushuudot valmiiksi
  • Tuulipuku päällä kisaan :)
  • Nyt lähdetään haastamaan kolme kovaa seuraa!

Kisainfot 2018 kilpailukalenterissa (mm. aikataulu)

T9
40m Eevi Hautaniemi / Anni Meronen
600m Eevi Hautaniemi / Minttu Marttila / Enni Notkonen
kuula Viivi Viikkilä / Piitu Jokela

  • Eerika Naakka 60m? Iida Salonen kuula?

T11
60m Jenni Väänänen / Olga Riikonen / Janni Savolainen
600m Hilla Tuominen / Mona Pasanen / Sara Rajaniemi
3-loikka Jenni Väänänen / Olga Riikonen / Olivia Ollikka

T13
200m Helmiina Saarikunnas / Edith Rantala / Ella Haapasalo
600m Jenni Johnsson / Neela Notkonen / Sofia Rinne
korkeus Jenni Johnsson / Ella Haapasalo / Vilja Hautaniemi

T15
80m aj. Pinja Ruoho / Ilona Saarikunnas / Venla Läderberg
800m Elli Piitulainen / Minttu Kaukonen
kuula Tiina Järvinen / Veera Koskinen

N17
300m Wilma Viksten / Milka Ukkonen
pituus Anni Sinelampi / Hanna Lammassaari / Emilia Tapionlinna /
Venla Laine

P9
40m Oskari Syväranta / Eric Rinne
600m Eric Rinne / Leo Rajaniemi
kuula Oskari Syväranta / Leo Rajaniemi

P11
60m Santtu Kekkonen / Touko Tarvonen / Verneri Marttila
600m Verneri Marttila / Oliver Koskelainen
keihäs Tuomas Kärkkäinen / Oliver Koskelainen

  • Tobias Moreno 60m + keihäs?

P13
200m Jerry Savolainen / Samuel Pasanen / Otso Kaukonen
600m Samuel Pasanen / Otso Kaukonen / Jesper Huovinen
korkeus Jesper Huovinen / Saku Puustinen

P15
100m aj. Manu Metsäkangas / Atte Tuominen
800m Justus Luonela / Danil Schröder
kuula Danil Schröder / Manu Metsäkangas / Onni Rustholkarhu

M17
300m Tuukka Koskinen / Eero Peltola / Karim Echahid
pituus Karim Echahid /Arttu Sandberg / Tuukka Koskinen

Huoltajina:

  • Joonas Makkonen, Hannele Koskelainen, Notkonen, Susanna Peltola, Hautaniemi, Anu Puustinen, Anne Rajaniemi, Ollikka

Varmistuslomake 2018