Eltsu

Seuraottelu HKV-LA-TP-TuUl

Pe 13.9.2019 klo 18:00 alkaen Eltsussa

T/P 9: 40m, 600m, kuula
T11: 60m, 600m, 3-loikka
P11: 60m, 600m, keihäs
T/P 13: 200m, 600m, korkeus
T/P 15: 80m aj/100maj, 800m, kuula
N/M 17: 300m, pituus

Sukkulaviesti 20x60m (T/P 9,11,13,15,17v)

  • Os.oikeus kahteen lajiin + viestiin.
  • Max. neljä urheilijaa / seura (suositus 3, varsinkin 17-sarjan 300m ja pituus)
  • Pisteet joka lajista: 9-7-6-5-4-3-2-1.
  • Eli kahden urheilijan pisteet / laji / seura huomioidaan.

AHKERA ILMOITTAA JOUKKUEEN

  • Varmista osanottosi sivun kaavakkeella (lihavoitu kun varmistanut)
  • TÄYTÄ KAAVAKE
  • HUOM! Joukkueeseen voi tulla muutoksia vielä kisaviikon maanantaina - varmista kuitenkin heti kun nimesi on listalla
  • Kerro myös tuletko yhteiskyydillä vai omalla
  • Lähtö Radiomäeltä perjantaina klo 15:30
  • Varatkaa mukaan eväät sekä meno- että paluumatkalle (runsaasti helposti sulavaa ruokaa menomatkalle ja tukevampaa paluumatkalle)
  • Sään mukainen varustus ja lämmintä vaatetta illaksi
  • Reissussa ei saa syödä karkkia, sipsejä, limsaa tai muuta kilpailumatkalle kuulumatonta
  • AHKERAN VÄREJÄ PÄÄLLE ja kannustushuudot valmiiksi
  • Tuulipuku päällä kisaan :)
  • Nyt lähdetään haastamaan kolme kovaa seuraa!

Kilpailukalenteri (mm. aikataulu)

Varmistuslomake 2019

Viestijoukkueessa 

  • voi tulla muutoksia, varaedustajina kaikki mukana olevat

Venla Pulkkanen (17)
Pinja Ruoho (17)
Edith Rantala (15)
Ella Haapasalo (15)
Helmiina Saarikunnas (13)
Vilja Hautaniemi (13)
Vilma Ryytty (11)
Hilla Tuominen (11)
Eevi Hautaniemi (9)
Senja-Sofia Moilanen (9)

Juuso Pyyhtiä (17)
Eelis Snåre (17)
Eerik Mäkelä (15)
Kasper Lindeberg (15)
Oliver Koskelainen (13)
Otso Kaukonen (13)
Jimi Pirttimäki (11)
Oskari Syväranta (11)
Oskari Kauppinen (9)
Elmo Ojala (9)


T9 


40m Eevi HautaniemiSenja-Sofia Moilanen MPihla Kaukinen
600m Pihla KaukinenSenja-Sofia Moilanen M
kuula Eevi HautaniemiHilda Marttila o




T11 


60m Piitu Tourunen oVilma RyyttyHilla Tuominen
600m Hilla TuominenJanni SavolainenMeja Koskinen
3-loikka Janni SavolainenPiitu Tourunen oVilma Ryytty




T13 


200m Helmiina SaarikunnasAlisa RauhamaaVilja Hautaniemi
600m Sofia Rinne oNeela NotkonenVilja Läderberg
korkeus Helmiina SaarikunnasVilja HautaniemiAlisa Rauhamaa




T15 


80m aj. Ella HaapasaloMinttu Kaukonen o
800m Sanni KoivistoEa VuoriMinttu Kaukonen o
kuula Tiina JärvinenAlice KoskelainenEdith Rantala




N17 


300m Sini RajaniemiVenla Läderberg
pituus Ilona SaarikunnasPinja RuohoVenla Pulkkanen o




P9 


40m Elmo Ojala y-oTomas MäkinenViljo Ylitalo o
600m Elmo OjalaOskari Kauppinen oKevin 
Niittyviita o
kuula Oskari Kauppinen oViljo Ylitalo oTomas Mäkinen




P11 


60m Oskari SyvärantaVerneri Marttila oJimi Pirttimäki o
600m Eric Rinne oKalle KarimäkiEelis Kuparinen o
+ J.Pirttimäki o
keihäs Tuomas Kärkkäinen oRasmus Rautavirta y/oEric Rinne o




P13 


200m Otso Kaukonen oOliver KoskelainenTuukka Salmi
600m Otso Kaukonen oJesper HuovinenTuukka Salmi
korkeus Jesper HuovinenOliver Koskelainen




P15 


100m aj. Eerik MäkeläAtte Tuominen
800m Kasper LindebergMohamed Abdalla
kuula Onni RustholkarhuAkseli Helminen




M17 


300m Juuso PyyhtiäAnton MustonenEelis Snåre
pituus Eelis SnåreManu MetsäkangasTuukka Ingers








Huoltajina: