LA - TP

Seura nimeää juokkueen - ilmoitathan pääsystäsi mikäli sinut on nimetty! Koskee myös varahenkilöitä. Voit ilmoittaa kiinnostuksestasi kilpailla vaikkei sinua olisikaan nimetty.

ILMOITATHAN OSALLISTUMISESTASI PIKAISESTI SIVUN ALALAIDAN LOMAKKEELLA! Jos huomaat puutteita, parannusehdotuksia tai tulee uusia kisatuloksia jotka vaikuttavat joukkueeseen – laita siitä tietoa. Pyritään saamaan kaikille urheilijoille parhaat lajit kisatapahtumaan.

Lahden Ahkera vs. Tampereen Pyrintö

2021 | Lahden urheilukeskuksen stadionilla perjantaina 10.syyskuuta klo 17:30 alkaen

Alustava joukkue

  • Ilmoita kaavakkeelle: pääsen / en pääse
  • Ilmoita myös jos olet käytettävissä joukkueeseen ja nimeäsi ei ole listalla tai jos huomaat epäloogisuuksia
  • Urheilija voi kisata vain yhdessä sarjassa
  • Yhdessä lajissa voi olla 6 ahkeralaista
  • Yksi urheilija voi kisata max 2 lajissa
  • Lajissa oltava vähintään 3 urheilijaa (3 parasta tuo pisteitä)
  • Joukkue voi muuttua vielä kisoja edeltävään lauantaihin asti tuloksien parantuessa ja kun niistä ilmoitetaan / joukkue voi muuttua sairastumisten yms myötä vielä kisapäivään asti

Käytäthän kaavaketta (sivun alaosassa)

Lihavoidut = ovat vahvistaneet pääsynsä (ei päivity reaaliaikaisesti)
x = eivät pääse

POJAT



P13 1000mKalle KarimäkiKasper RedmanJesse Korhonen
P13 60m aj.Markus VainioElias KemppainenJuho TaavilaJesse Korhonen
P13 60m aj.Kalle Karimäki


P13 keihäsElias KemppainenJuho TaavilaTuomas Kärkkäinen





P12 1000mEric RinneEetu VäisänenCasper PenttiläEelis Kuparinen
P12 1000mLeo Rajaniemi


P12 60m aj.Niilo KemppainenRasmus RautavirtaCasper Penttilä
P12 kiekkoNiilo KemppainenEric RinneLeo Rajaniemi





P11 1000mKevin NiittyviitaOskari Kauppinenxx
P11 60m aj.Elmo OjalaJooa KorhonenOskari Kauppinen
P11 pituusJooa KorhonenElmo OjalaKevin Niittyviita





P10 60mTomas MäkinenLuca SmolanderSamu KemppainenAnton Onnila
P10 60mKasper Väli-Klemelä


P10 1000mAxel KoiranenOliver PenttiläAnton OnnilaKasper Väli-Klemelä
P10 kuulaTomas MäkinenOliver PenttiläSamu Kemppainen





P9 40mVeeti SeppäläEinari LahtinenVertti LakkapääDaniel Aaltonen
P9 40mJuho Korhonen


P9 1000mPeetu PikkusaariTeemu KauppinenVertti LakkapääAleksi Kaasinen
P9 keihäsAleksi KaasinenVeeti SeppäläTeemu KauppinenJuho Korhonen
P9 keihäsDaniel AaltonenPeetu Pikkusaari






TYTÖT



T13 1000mHilla TuominenSuvi ReunanenIida Piispanen
T13 60m aj.Hilla TuominenElina KariolaOlivia OllikkaVeera Pöyry
T13 keihäsPiitu TourunenJanni SavolainenVeera PöyryTanja Muotka





T12 1000mJenni TuominenMeja Koskinenxx
T12 60m aj.Meja KoskinenEnni NotkonenMinttu MarttilaMeri Aaltonen
T12 kiekkoPiitu JokelaEnni Notkonenxx





T11 1000mIisa TuominenTinja PaloPihla KaukinenSonja Muotka
T11 1000mPeppi Ylijärvi


T11 60m aj.Eevi HautaniemiSenja-Sofia MoilanenPeppi YlijärviIisa Tuominen
T11 pituusEevi HautaniemiPihla KaukinenSonja MuotkaSenja-Sofia Moilanen





T10 60mJasmin RedmanHilda MarttilaHertta-Liina Tuominen
T10 1000mHertta-Liina TuominenSiiri SiikanenJasmin Redman
T10 kuulaHilda MarttilaSiiri SiikanenRonja Tuominen





T9 40mPeppi PakkanenLumi TerviöAnna LämsäSara Peltola
T9 40mHelga MoisioHilma Pöllänen

T9 1000mSara PeltolaVilma VanhamäkiHertta SiikanenTilda Palo
T9 keihäsTilda PaloNelli HaapasaloJuulia HintsalaLumi Terviö
T9 keihäsHilma PöllänenFrida Kovero



Viestijoukkue, sukkulaviesti:

9-sarja
Veeti Seppälä
Einari Lahtinen
Peppi Pakkanen
Lumi Terviö

10-sarja
Tomas Mäkinen
Luca Smolander
Jasmin Redman
Siiri Siikanen

11-sarja
Jooa Korhonen
Elmo Ojala
Eevi Hautaniemi
Sonja Muotka

12-sarja
Oskari Syväranta
Rasmus Rautavirta
Meri Aaltonen
Mimmi Hiukka

13-sarja
Markus Vainio
Juho Taavila
Hilla Tuominen
Veera Pöyry

ILMOITA PÄÄSY/ESTE LOMAKKEELLA

Kaavake 2021

Osallistumiseni kilpailuun: *
Vanhempi voi tulla toimitsijaksi *