LA - TP

Seura nimeää juokkueen - ilmoitathan pääsystäsi mikäli sinut on nimetty! Koskee myös varahenkilöitä. Voit ilmoittaa kiinnostuksestasi kilpailla vaikkei sinua olisikaan nimetty.

ILMOITATHAN OSALLISTUMISESTASI PIKAISESTI SIVUN ALALAIDAN LOMAKKEELLA! Jos huomaat puutteita, parannusehdotuksia tai tulee uusia kisatuloksia jotka vaikuttavat joukkueeseen – laita siitä tietoa. Pyritään saamaan kaikille urheilijoille parhaat lajit kisatapahtumaan.

Lahden Ahkera vs. Tampereen Pyrintö

2021 | Lahden urheilukeskuksen stadionilla perjantaina 10.syyskuuta klo 17:30 alkaen

Alustava joukkue

  • Ilmoita kaavakkeelle: pääsen / en pääse
  • Ilmoita myös jos olet käytettävissä joukkueeseen ja nimeäsi ei ole listalla tai jos huomaat epäloogisuuksia
  • Urheilija voi kisata vain yhdessä sarjassa
  • Yhdessä lajissa voi olla 6 ahkeralaista
  • Yksi urheilija voi kisata max 2 lajissa
  • Lajissa oltava vähintään 3 urheilijaa (3 parasta tuo pisteitä)
  • Joukkue voi muuttua vielä kisoja edeltävään lauantaihin asti tuloksien parantuessa ja kun niistä ilmoitetaan / joukkue voi muuttua sairastumisten yms myötä vielä kisapäivään asti

Lihavoidut = ovat vahvistaneet pääsynsä (ei päivity reaaliaikaisesti)
x = eivät pääse

POJAT



P13 1000mKalle KarimäkiKasper RedmanJesse Korhonen
P13 60m aj.Elias KemppainenJuho TaavilaJesse KorhonenKalle Karimäki
P13 keihäsElias KemppainenJuho Taavila





P12 1000mEric RinneEetu VäisänenCasper PenttiläLeo Rajaniemi

Eelis Kuparinen


P12 60m aj.Niilo KemppainenRasmus RautavirtaCasper Penttilä
P12 kiekkoNiilo KemppainenEric RinneLeo Rajaniemi





P11 1000mKevin NiittyviitaxxxxOliver Penttilä
P11 60m aj.Elmo OjalaJooa KorhonenOliver Penttilä
P11 pituusJooa KorhonenElmo OjalaKevin Niittyviita





P10 60mTomas MäkinenLuca SmolanderSamu KemppainenAnton Onnila

Kasper Väli-Klemelä


P10 1000mAxel KoiranenAnton OnnilaKasper Väli-Klemelä





P10 kuulaTomas MäkinenSamu KemppainenLuca SmolanderAxel Koiranen





P9 40mVeeti SeppäläEinari LahtinenVertti Lakkapääxxxx

Juho Korhonen


P9 1000mPeetu PikkusaariTeemu KauppinenVertti LakkapääAleksi Kaasinen
P9 keihäsAleksi KaasinenVeeti SeppäläTeemu KauppinenJuho Korhonen

xxxxxPeetu Pikkusaari






TYTÖT



T13 1000mSuvi ReunanenIida PiispanenJanni Savolainen
T13 60m aj.Elina KariolaOlivia OllikkaVeera Pöyry
T13 keihäsPiitu TourunenJanni SavolainenVeera PöyryTanja Muotka





T12 1000mJenni TuominenMeja KoskinenAnni Liljaniemi
T12 60m aj.Meja KoskinenEnni NotkonenMinttu Marttilaxxxxx
T12 kiekkoPiitu JokelaEnni NotkonenViivi ViikiläJenni Tuominen





T11 1000mIisa TuominenTinja PaloPihla KaukinenPeppi Ylijärvi

Venla TiainenElla Lehtisuo

T11 60m aj.Eevi HautaniemiIisa TuominenPeppi Ylijärvi
T11 pituusEevi HautaniemiPihla KaukinenSonja Muotka

Tinja Palo


T10 60mJasmin RedmanHilda MarttilaHertta-Liina Tuominen
T10 1000mHertta-Liina TuominenSiiri SiikanenJasmin Redman
T10 kuulaHilda MarttilaSiiri Siikanenxxxxxx





T9 40mxxxxRita TuominenAnna LämsäHelga Moisio

Tiila PaloFrida Kovero

T9 1000mTilda PaloVilma VanhamäkiHertta Siikanen

Helga Moisio


T9 keihäsTilda PaloNelli HaapasaloJuulia Hintsala

Frida Kovero




Viestijoukkue, sukkulaviesti:

HUOM MUUTOKSET MAHDOLLISIA - KISAPAIKALLA VARMISTA ENNENKUIN LÄHDET ETTÄ OLETKO VIESTIJOUKKUEESSA

Juoksujärjestys

9-sarja
1. Rita Tuominen
2. Einari Lahtinen
3. Anna Lämsä
4. Veeti Seppälä
10-sarja
5. Jasmin Redman
6. Luca Smolander
7. Siiri Siikanen
8. Tomas Mäkinen
11-sarja
9. Sonja Muotka
10. Elmo Ojala
11. Eevi Hautaniemi
12. Jooa Korhonen
12-sarja
13. Enni Notkonen
14. Rasmus Rautavirta
15. Meja Koskinen
16. Eric Rinne
13-sarja
17. Aino Seppälä
18. Elias Kemppainen
19. Veera Pöyry
20. Juho Taavila

ILMOITA PÄÄSY/ESTE LOMAKKEELLA

  • Jos lomake piilossa: matti.hannikainen@lahdenahkera.fi