LA - TP

Seura nimeää juokkueen - ilmoitathan pääsystäsi mikäli sinut on nimetty! Koskee myös varahenkilöitä. Voit ilmoittaa kiinnostuksestasi kilpailla vaikkei sinua olisikaan nimetty.

ILMOITATHAN OSALLISTUMISESTASI PIKAISESTI SIVUN ALALAIDAN LOMAKKEELLA! Jos huomaat puutteita, parannusehdotuksia tai tulee uusia kisatuloksia jotka vaikuttavat joukkueeseen – laita siitä tietoa. Pyritään saamaan kaikille urheilijoille parhaat lajit kisatapahtumaan.

Lahden Ahkera vs. Tampereen Pyrintö

2020 | Lahden urheilukeskuksen stadionilla perjantaina 21.elokuuta klo 17:30 alkaen

Alustava joukkue

  • Ilmoita kaavakkeelle: pääsen / en pääse
  • Ilmoita myös jos olet käytettävissä joukkueeseen ja nimeäsi ei ole listalla tai jos huomaat epäloogisuuksia
  • Urheilija voi kisata vain yhdessä sarjassa
  • Yhdessä lajissa voi olla 6 ahkeralaista
  • Yksi urheilija voi kisata max 2 lajissa
  • Lajissa oltava vähintään 3 urheilijaa (3 parasta tuo pisteitä)
  • Joukkue voi muuttua vielä kisaviikon tiistaihin asti

Käytäthän kaavaketta (sivun alaosassa)

Lihavoidut = on vahvistanut pääsynsä. X = ei pääse (on ilmoittanut)



P9 40m

1. Luca Smolander
2. Tomas Mäkinen
3. Einari Lahtinen
4. Oliver Penttilä
5. Daniel Aaltonen x
6. Aleksi Kaasinen

  • varalla: Aleksanteri Purtsi

P9 1000m

1. Kevin Niittyviita
2. Janne Hänninen
3.  Luca Smolander
4.  Kristian Tuominen
5. Einari Lahtinen

6. Oliver Penttilä

varalla: 

P9 keihäs

1. Tomas Mäkinen
2. Aleksi Kaasinen
3. Aleksanteri Purtsi
4. Daniel Aaltonen x
5. Janne Hänninen
6.  Samu Kemppainen

varalla: 


P10 60m

1. Elmo Ojala
2. Jooa Korhonen
3. Walle Heimala
4. Viljo Ylitalo
5. 
6.

P10 1000m

1. Elmo Ojala
2.  Oskari Kauppinen
3. Teemu Kauppinen (P8)
4.  Anton Onnila (P8)
5.
6.

P10 kuula

1. Jooa Korhonen
2. Oskari Kauppinen
3. Viljo Ylitalo
4.  Walle Heimala
5. 
6.


P11 60m aj

1. Eric Rinne
2. Rasmus Rautavirta
3. Casper Penttilä
4. Oskari Syväranta x
5. Rasmus Tuominen x
6.

P11 1000m

1. Leo Rajaniemi x
2. Eric Rinne
3. Eetu Väisänen
4.  Eelis Kuparinen
5. 
6. 

P11 pituus

1. Rasmus Rautavirta
2. Casper Penttilä
3. Oskari Syväranta x
4. Rasmus Tuominen
5. Eelis Kuparinen
6. Leo Rajaniemi x

P12 60m aj

1. Markus Vainio
2. Jesse Korhonen
3. Kalle Karimäki
4. Tuomas Kärkkäinen
5. 
6.

P12 1000m

1. Kalle Karimäki
2. Verneri Marttila
3. Joel Ukkonen x
5. Kasper Redman
6.

P12 kiekko

1. Markus Vainio
2. Tuomas Kärkkäinen
3. Jesse Korhonen
4. 
5. 
6.


P13 60m aj
1. Touko Tarvonen
2. Oliver Koskelainen
3. Tobias Moreno
4. Saku Puustinen x

5. Sakari Mäkelä

P13 1000m
1. Konsta Väisänen
2. Juho Koskinen x
3. Emil Kuparinen
4. Saku Puustinen x
5. Touko Tarvonen?

P13 keihäs

1. Tobias Moreno
2. Santtu Kekkonen
3. Oliver Koskelainen
4. Touko Tarvonen
5. Sakari Mäkelä
6. 



T9 40m

1. Hilda Marttila
2. Hertta-Liina Tuominen
3. Lumi Terviö
4. Jasmin Redman
5. Juulia Hintsala
6. Rita Tuominen

varalla: Peppi Pakkanen x

T9 1000m

1. Hertta-Liina Tuominen
2. Lumi Terviö
3. Jasmin Redman
4.  Siiri Siikanen
5. Hilda Marttila x
6.  Ronja Tuominen

T9 keihäs

1. Siiri Siikanen
2. Juulia Hintsala
3. Tilda Palo
4. Noora Eskelinen
5. Peppi Pakkanen x
6. Ronja Tuominen


T10 60m

1. Eevi Hautaniemi
2. Sonja Muotka
3. Tinja Palo
4. Senja-Sofia Moilanen
5. Hilppa Inkinen
6. Pihla Kaukinen x

varalla:

T10 1000m

1. Eevi Hautaniemi
2. Pihla Kaukinen x
3. Iisa Tuominen
4. Venla Tiainen?
5. 
6. 

T10 kuula
1. Senja-Sofia Moilanen
2. Veera Eskelinen
3. Sonja Muotka
4. Hilppa Inkinen
5. Tinja Palo

6. 


T11 60m aj

1. Minttu Marttila
2. Enni Notkonen
3. Meja Koskinen
4. Meri Aaltonen x
5. Mimmi Hiukka x
6.

T11 1000m

1. Jenni Tuominen
2. Minttu Marttila
3. Meja Koskinen
4. Enni Notkonen x
5. Viivi Viikilä
6.

T11 pituus

1.  Anni Meronen
2.  Meri Aaltonen x
3. Piitu Jokela
4. Viivi Viikilä

5. Mimmi Hiukka x

T12 60m aj

1. Janni Savolainen
2. Olivia Ollikka
3. Elina Kariola
4. Veera Pöyry
5. Hilla Tuominen
6. Vilma Ryytty x

T12 1000m

1. Hilla Tuominen
2. Suvi Reunanen
3. Iida Piispanen
4. 
5. 
6.

T12 kiekko

1. Tanja Muotka
2.  Olivia Ollikka
3.  Vilma Ryytty x
4.  Iida Piispanen
5. Veera Pöyry
6. 


T13 60m aj

1. Jenni Väänänen
2. Celina Salonen
3. Emmi Piispanen
4. Ella Väisänen
5. Siiri Haverinen x
6. 

T13 1000m

1. Inka Peltola x
2. Celina Salonen
3. Emmi Piispanen
4. Siiri Haverinen x
5. Oona Pasanen
6. 

T13 keihäs

1. Jenni Väänänen
2. Piitu Tourunen (T12)
3. Ella Väisänen x
4.  Janni Savolainen (T12)
5.
6.


Viestijoukkue, sukkulaviesti:

9v.
1. Hilda Marttila
2. Luca Smolander
3. Hertta-Liina Tuominen
4. Tomas Mäkinen

10v.
5. Eevi Hautaniemi
6. Elmo Ojala x -> Walle Heimala
7. Sonja Muotka
8. Jooa Korhonen

11v.
9. Meri Aaltonen x -> Enni Notkonen
10. Oskari Syväranta x -> Rasmus Rautavirta
11. Minttu Marttila
12. Eric Rinne

12v.
13. Veera Pöyry
14. Verneri Marttila
15. Hilla Tuominen
16. Kalle Karimäki

13v.
17. Ella Väisänen
18. Santtu Kekkonen
19. Jenni Väänänen
20. Tobias Moreno





VAHVISTA OSALLISTUMISESI LOMAKKEELLA  (kyllä/ei)

Osallistumiseni kilpailuun: *
Vanhempi voi tulla toimitsijaksi *