Tehot 12-13v

Kaikkiin Ahkeran ryhmiin ilmoittaudutaan MyClub jäsenpalvelun kautta. Ilmoittautuminen ryhmäsi sivuilta. Älä tee kaksia tunnuksia vaan pyydä uusi salasana jos ongelmia.

Tehot 07-synt.

  • Tehot yu-treeni | maanantai klo 16:30 - 18:00 Radiomäki
  • Tehot juoksutreeni | tiistai klo 18:00 - 19:30 Radiomäki
  • Tehot hyppytreeni keskiviikko klo 16:30-18.00 Radiomäki
  • Tehot heittotreeni torstai klo 18:30-20:00 Radiomäki

Kaikissa treeneissä juostaan, hypätään ja heitetään sekä harjoitetaan lihaskuntoa ja yleisurheilijoille tärkeitä perusominaisuuksia, kuten nopeutta, kimmoisuutta, kestävyyttä ja liikkuvuutta.

Juoksu-, hyppy- ja heittolajiryhmien treeneissä on monipuolisen perustekemisen lisäksi lajipainotus (juoksuihin, hyppyihin tai heittoihin).

Voit valita niin monta viikkotreeniä kuin haluat. Ilmoittauduthan kaikkiin treeneihin erikseen sivun alalaidan linkkien kautta. Laskun voit valita joko yhden treeni-ilmoittautumisen kautta (esim. maksun kahdesta viikkotreenistä) tai sitten kustakin treenistä oman maksun erikseen alla olevan hinnaston mukaan.




Tehot 06-synt.

  • maanantai klo 15:00 - 17:00 Radiomäen kenttä
  • keskiviikko klo 16:00 - 18:00 Radiomäen kenttä
  • perjantai klo 10:00 - 12:00 Radiomäen kenttä

Halutessasi voit valita myös lisätreenin, esim. heittotreeni, juoksuryhmän treenit, tms. Lisätietoa ilmoittautuneille lähempänä kesää.





Hinta, kesä 2019:

  • 1 viikkotreeni 50 € + 35 €, yht.  85 € (70 € jos on jäsenkortti talvelta)
  • 2 viikkotreeniä + 45 €
  • 3 viikkotreeniä + 35 €
  • 4 viikkotreeniä + 25 €
  • sisar/perheenjäsen alennus -10 €

Hintaan sisältyy: Ohjatut harjoitukset, seuratuote, Ahkeran jäsenyys, yleisurheilulisenssi (sis. tapaturmavakuutuksen seuran toiminnassa), ilmainen osallistuminen seuran järjestämiin kilpailuihin sekä pm-kilpailuihin.




Harjoitusjaksot

  • ensimmäinen harjoitus vk 23
  • harjoitukset kestävät viikolle 32
  • poikkeuksista ilmoitamme sähköpostilla, seuraathan MyClubissa ilmoittamaasi sähköpostiosoitetta

Ilmoittautuminen ryhmiin:



Tehot 2007:


Tehot 2006:






Tehot 07 harjoitusohjelma (alustava, muutokset mahdollisia)

Kilpailuja: https://www.lahdenahkera.fi/seura/kilpailukalenteri/

Tehot 07Yu-treenitJuoksutreenitHyppytreenitHeittotreenit
Pvm.MAANANTAI 16.30-18.00TIISTAI 18.00-19.30KESKIVIIKKO16.30-18.00TORSTAI 18.30-20.00
ma 3.6.juokseminen, pikajuoksu


ti 4.6.
koordinaatiot, telinelähdöt, henkselit

ke 5.6.

pituushyppy, hyppelyt, portaat
to 6.6.


keihäs, liikkuvuus
ma 10.6.pituushyppy, kuntopallot, henkselit


ti 11.6.
nopeus, rytmit, lihaskunto

ke 12.6.

korkeushyppy, kolmiloikka
to 13.6.


kuulantyöntö, voima
pe-su 14.-16.6.YAGYAGYAGYAG
ma 17.6.viestijuoksu, lihaskunto, kolmiloikka


ti 18.6.
aitajuoksu (Joni Järvinen, Kia Kemppainen)

ke 19.6.

korkeushyppy, pituushyppy
to 20.6.


kiekonheitto, liikkuvuus
ma 24.6.kuulantyöntö, vedot, liikkuvuus


ti 25.6.
aitajuoksu (Joni Järvinen, Kia Kemppainen) TAI ReiluCup3, seiväshyppy.

ke 26.6

hyppelyt, nopeus, voima
to 27.6.


moukarinheitto, lihaskunto
ma 1.7.korkeushyppy, aitajuoksu


ti 2.7.
kestävyys, juokseminen maastossa

ke 3.7.

portaat, vedot, hyppelyt
to 4.7.


keihäänheitto, vauhtijuoksu
ma 8.7.keihäänheitto, kolmiloikka


ti 9.7.
portaat, juoksukoordinaatiot, pitkät vedot

ke 10.7.

hyppääminen lyhyellä vauhdilla, hyppelyt/loikat nurmikolla
to 11.7.


kuntopallot, heittäminen
ma 15.7.portaat, moukarinheitto, lihaskunto


ti 16.7.
aitajuoksu (Joni Järvinen, Kia Kemppainen)

ke 17.7.

rytmit, voima
to 18.7.


kuulantyöntö, kiekonheitto
ma 22.7.telinelähdöt, aidat, pituushyppy


ti 23.7.
aitajuoksu (Joni Järvinen, Kia Kemppainen)

ke 24.7.

nopeus, vedot
to 25.7.


keihäänheitto, nopeus
ma 29.7.kiekonheitto, kuntopallot


ti 30.7.
ReiluCup4 (ilmoittaudu: https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=23851)

ke 31.7.

korkeushyppy, kolmiloikka
to 1.8.


toiveheitot
ma 5.8.3-ottelu


ti 6.8.
juoksuottelu (60m, 60m aidat, 600m/800m)

ke 7.8.

hyppyottelu, varaathan aikaa 18.30 saakka!
to 8.8.


heitto-ottelu







Tehot 06 harjoitusohjelma (muutokset mahdollisia)

Kilpailuja: https://www.lahdenahkera.fi/seura/kilpailukalenteri/

Tehot 06
Pvm.Aihe
ma 3.6.juokseminen (suuri osa ryhmästä SeuraCupissa) treenit vetää Heta Tuuri
ke 5.6.Motonet GP - 06-ryhmä korinkantajina (voit osallistua halutessasi 07-hyppyryhmän treeneihin)
pe 7.6.yhteinen aerobinen/lihaskunto/liikkuvuus/jumppailu -osio 1h + 1h omatoimista lajitekemistä, Laura Rautiainen ohjaa
ma 10.6.viestivaihdot, YAG-lajeja
ke 12.6.viestivaihdot, YAG-lajeja
pe 14.6.yhteinen aerobinen/lihaskunto/liikkuvuus/jumppailu -osio 1h + 1h omatoimista lajitekemistä, Laura Rautiainen ohjaa (YAG -viesteihin osallistuvat poissa)
pe-su 14.-16.6YAG
ma 17.6.henkselit, lihaskunto, liikkuvuus
ke 19.6.seiväshyppy
pe 21.6.ei treenejä, juhannusaatto
ma 24.6.pituushyppy, keihäs
ti 25.6.ReiluCup3, seiväshyppy. Radiomäki.
ke 26.6.korkeushyppy, kuulantyöntö
pe 28.6.yhteinen aerobinen/lihaskunto/liikkuvuus/jumppailu -osio 1h + 1h omatoimista lajitekemistä, Laura Rautiainen ohjaa
ma 1.7.aitajuoksu (Joni Järvinen, Kia Kemppainen)
ke 3.7.pituus/korkeus
pe 5.7.yhteinen aerobinen/lihaskunto/liikkuvuus/jumppailu -osio 1h + 1h omatoimista lajitekemistä, Laura Rautiainen ohjaa
ma 8.7.aitajuoksu (Joni Järvinen, Kia Kemppainen)
ke 10.7.korkeushyppy (Heta Tuuri) + kiekonheitto (Sami Aartolahti)
pe 12.7.yhteinen aerobinen/lihaskunto/liikkuvuus/jumppailu -osio 1h + 1h omatoimista lajitekemistä, Laura Rautiainen ohjaa
ma 15.7.pitkät aidat, keihäs  - Sami Aartolahti
ke 17.7.korkeushyppy (Heta Tuuri) + moukarinheitto (Sami Aartolahti)
pe 19.7.yhteinen aerobinen/lihaskunto/liikkuvuus/jumppailu -osio 1h + 1h omatoimista lajitekemistä, Laura Rautiainen ohjaa
ma 22.7.pituushyppy, vedot
ti 23.7.pm-kilpailut osa 1 Heinola
ke 24.7.pm-kilpailut osa 1 Heinola (jos et osallistu kisoihin voit treenata Tehot 07-ryhmän kanssa klo 16.30-18.00 Radiomäellä)
pe 26.7.yhteinen aerobinen/lihaskunto/liikkuvuus/jumppailu -osio 1h + 1h omatoimista lajitekemistä, Laura Rautiainen ohjaa
ma 29.7.ReiluCup-lajeja (Sami Aartolahti)
ti 30.7.ReiluCup 4, Radiomäki
ke 31.7.korkeus (Heta Tuuri), kävely
pe 2.8.yhteinen aerobinen/lihaskunto/liikkuvuus/jumppailu -osio 1h + 1h omatoimista lajitekemistä, Laura Rautiainen ohjaa
ma 5.8.SeuraCup2.osakilpailu (jos et osallistu kisaan, voit treenata Tehot 07-ryhmän kanssa klo 16.30-18.00)
ti 6.8.pm-kilpailut osa 2 Orimattila
ke 7.8.pm-kilpailut osa 2 Orimattila (jos et osallistu kisaan voit treenata Tehot 07 hyppyryhmän kanssa klo 16.30-18.00)
pe 9.8.yhteinen aerobinen/lihaskunto/liikkuvuus/jumppailu -osio 1h + 1h omatoimista lajitekemistä, Laura Rautiainen ohjaa.