Pääsen/en pääse

Pm-viestit Lahdessa TO 25.8 2022

-------------
a. Haluamme mukaan mahdollisimman monta joukkuetta Ahkerasta!
b. Ilmoita kaavakkeelle jos olet käytettävissä pääsen/en pääse 
c. Vaikka et olisi vielä nimettynä joukkueisiin niin ilmottaudu ehdottomasti mukaan
d. Varsinkin pitkät viestit ja sukkulaviesti onnistuvat ilman aiempaa kokemusta, mutta myös pikamatkalla pärjää nopeilla ohjeilla ja soveltaen 😊 Kisaaminen nuorena ei ole niin vakavaa ja ensimmäinen kerta on aina ensimmäinen kerta.

Pääsen/en pääse pm-viestit:
Vastauspyyntö ke 17.8 mennessä. 

Joukkueisiin voidaan tehdä muutoksia vielä pe 19.8 asti - jos parannat ennätystäsi niin ilmoita siitä meille.
HUOM! Osa lasten vanhemmista toimitsijatehtävissä JA osa joukkueiden vastuuhenkilöinä (toimii kokoontumispaikkana, jakaa numerolaput ja on vaihtopaikalla tukena)

Lajit
P15: 4 x 100m, 4 x 800m, 4 x 80m aj
T15: 4 x 100m, 4 x 800m, 4 x 80m aj
P13: 4 x 100m, 4 x 600m, 4 x 60m aj
T13: 4 x 100m, 4 x 600m, 4 x 60m aj
P11: 4 x 50m, 4 x 600m, 4 x 60m aj
T11: 4 x 50m, 4 x 600m, 4 x 60m aj
P9: 4 x 400m, 8 x 40m
T9: 4 x 400m, 8 x 40m

Joukkueet

  • Jos löydämme lisää juoksijoita niin voidaan täydentää joukkueita
  • Joukkueet voivat muuttua poisjääntien / tarkennuksien myötä
  • Ole ajoissa kentällä, etsi joukkueesi ja joukkueen vastuuhenkilö
  • Joukkueisiin nimetään vastuuhenkilöt kilpailua ennen

Joukkueet 2022

  • VANHEMMAT JA HUOLTAJAT JOTKA EIVÄT OLE TOIMITSIJOINA 
    -> voivat toimia joukkueen huoltajina ja tukikohtana
  • Kaikilla joukkueilla kokoontuminen 60 minuuttia ennen oman lajin alkua kentälle; etsikää toisenne ja ruvetkaa verryttelemään yhdessä
  • Joukkueiden varmistukset kilpailukansliaan hoidetaan sovitusti joko joukkueen huoltajan tai Ahkeran vastuuhenkilön avulla
  • Juoksujärjestykset päivitetään tälle sivulle ennen kisatapahtumaa
P9 4x400m1. Juho Korhonen2. Peetu Pikkusaari3. Lauri Liljaniemi4. Kasper Väli-Klemelä
varallaSaku Kaukinen







T9 4x 400m I1. Sara Peltola2. Helga Moisio3. Hertta Siikanen4. Maija Sirparanta
T9 4x 400m II1. Tiila Palo2. Silja Sirparanta3. Elisabet Teerikangas4. Enna Pasanen

varalla Stella Väli-Klemelä







TP9 8x 40m sukkula1. Juho Korhonen2. Nelli Aaltonen3. Sara Peltola4. Helga Moisio
I-joukkue5. Lauri Liljaniemi6. Silja Sirparanta7. Kasper Väli-Klemelä8. Peetu Pikkusaari










TP9 8x 40m sukkula1. Taavila Tobias2. Saku Kaukinen3. Tiila Palo4. Stella Hemming
II-joukkue5. Maija Sirparanta6. Nuppu Pakkanen7. Hertta Siikanen8. Lehtimäki Milla










TP9 8x 40m sukkula1. Heinonen Neela2.Teerikangas Elisabet3. Pasanen Enna4. Vivian Saloranta
III-joukkue5. Salo Hugo6. Ojasalo Eemeli7. Kainiemi Aapo8. Anna Lämsä
varalla


















T11 4x 50m I1. Hertta-Liina Tuominen2. Jasmin Redman3. Elsa Kemppainen4. Jasmiina Kärkkäinen










T11 4x 50m II1. Siiri Siikanen2. Peppi Pakkanen3. Tilda Palo4. Lumi Terviö
varalla








T11 4x 600m 1. Jasmiina Kärkkäinen2. Elsa Kemppainen3. Jasmin Redman4. Siiri Siikanen
varalla








T11 4x 60m aj. I1. Hertta-Liina Tuominen2. Jasmin Redman3. Elsa Kemppainen4. Jasmiina Kärkkäinen
T11 4x 60m aj. II1.Siiri Siikanen2. Peppi Pakkanen3. Tilda Palo4. Lumi Terviö










P11 4x 50m I1. Benjamin Pelkonen2. Vertti Lakkapää3. Luca Smolander4. Veeti Seppälä





P11 4x 50m II1. Tomas Mäkinen2. Samu Kemppainen3. Daniel Aaltonen4. Teemu Kauppinen
varallaOliver Saloranta







P11 4x 600m1. Kristian Tuominen2. Vertti Lakkapää3. Axel Koiranen4. Kevin Niittyviita
varallaTeemu KauppinenSamu Kemppainen






P11 4x 60m aj.1. Tomas Mäkinen2. Samu Kemppainen3. Teemu Kauppinen4. Vertti Lakkapää
varallaDaniel AaltonenPeetu Pikkusaari






T13 4x 100m I1. Tinja Palo2. Pihla Kaukinen3. Meja Koskinen4. Sonja Muotka
T13 4x 100m II1. Jenni Tuominen *2. Peppi Ylijärvi3. Iisa Tuominen4. Anni Liljaniemi
varalla













T13 4x 600m I1. Pihla Kaukinen2. Ella Lehtisuo3. Meja Koskinen4. Jenni Tuominen
T13 4x 600m II1. Tinja Palo2. Peppi YlijärviAnni LiljaniemiEevi Hautaniemi
T13 4x 600m III1. Iisa Tuominen2. Lumi Terviö (t11)3. Hertta-Liina Tuominen (t11)4. Tilda Palo (t11)
varalla 








T13 4x 60m aj. IEevi HautaniemiIisa Tuominen*Meja KoskinenPeppi Ylijärvi
varalla








P13 4x 100m I

Niilo KemppainenOskari KauppinenElmo OjalaEetu Väisänen
varalla













P13 4x 600m IEetu VäisänenEelis KuparinenElmo OjalaNiilo Kemppainen
varallaOskari Kauppinen












P13 4x 60m aj.

PERUTTU
Niilo KemppainenElmo OjalaOskari Kauppinenlöytyykö neljäs?
varalla








T15 pika ja aidatvalmentajiltaJaakko ja Tatu

P15 pika ja aidatvalmentajaltaJoonas Makkonen






T15 4x800mSuvi ReunanenMatleena SivenEmma RiihilahtiCelina Salonen
Varalla








P15 4x800mKonsta VäisänenKasper RedmanElias KemppainenKalle Karimäki

VarallaJuho TaavilaJesse Korhonen